Design X - systemy 3D

W obszarze najbardziej innowacyjnych narzędzi stworzonych z myślą o projektowaniu oraz inżynierii odwrotnej, na rynku przoduje amerykański producent 3D Systems, który zajmuje się tworzeniem specjalistycznych narzędzi i oprogramowania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, które znajdują zastosowanie w wielu sektorach - nie tylko przemysłu, ale także nauki czy usług. Wysoce zaawansowane programy i platformy pozwalają uzyskać imponująco dokładne modele umożliwiające rozwój w wielu branżach. W artykule przedstawiamy jeden z dwóch najnowszych produktów firmy 3D Systems, które zrewolucjonizowały rynek technologiczny. Design X i Geomagic to produkty dostępne w ofercie ITA Polska.
Zapytaj o produkt

Program Design X - charakterystyka

Specjalistyczne oprogramowanie Design X to produkt absolutnie wyjątkowy, bowiem jako jedyny umożliwia pracę w ramach inżynierii odwrotnej i, bazując na chmurze punktów czy też na siatce trójkątów, pozwala na wygenerowanie sparametryzowanego modelu CAD z pełną historią projektowania. Oprogramowanie to pozwala również na klasyczne podejście do projektowania bez użycia siatki trójkątów, dzięki narzędziom analogicznym, tak jak w typowych systemach CAD. Design X software pozwala na generowanie parametrycznych modeli 3D z historią w postaci drzewa projektu. Dodatkowo, dzięki historii modelowania produktu, można na każdym etapie dokonać w nim zmian w celu jego poprawy i ulepszenia, co sprawia, że obsługa jest bardzo intuicyjna. Program wyposażony jest również w zaawansowane narzędzia do edycji chmury punktów, siatki trójkątów, powierzchni i modeli bryłowych, a także w narzędzia do automatycznego generowania modeli CAD na podstawie siatki trójkątów. Co więcej, Design X zapewnia możliwość ciągłego kontrolowania dokładności modelowania w stosunku do siatki trójkątów, używając do tego kolorystycznej mapy odchyłek. W oprogramowaniu zastosowano automatyczne naprawianie wczytywanych modeli CAD oraz możliwość importu danych po skanowaniu we wszystkich dostępnych na rynku formatach, w tym STL.
Dodatkowo w oprogramowaniu Design X mamy również możliwość opracowywania przestrzennych modeli, jak w klasycznych systemach CAD, a także konwertowania projektów z zachowaniem ich historii do natywnych formatów CAD, takich jak: SolidWorks, Creo, Siemens NX, Inventor, AutoCAD i SolidEdge. W programie firmy 3D Systems możliwy jest również eksport projektów w neutralnych formatach CAD: STEP, IGES, ACIS, Parasolid, eksport projektów w formatach CATIA V4 oraz V5, a także prezentacja projektów w 3D PDF. Warto także dodać, że cały Design X software posiada intuicyjny i przyjazny dla użytkownika interfejs graficzny. Geomagic i Design X to najbardziej zaawansowane produkty firmy 3D Systems dostępne w ofercie ITA Polska - zachęcamy do zapoznania się z tymi programami.
Dane kontaktowe
Adres
ul. Poznańska 104, Skórzewo, 60-185 Poznań
Napisz do nas!